fabrika yıkım

Fabrika Yıkım Ve Söküm

Eski Fabrikalarınızın Yıkım Ve Söküm İşlerini Yapıyoruz

Hurda karşılığı fabrika yıkım ve söküm işlerinizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul ve Tekirdağ, bir mega kent olarak çok büyük bir sanayi ve üretim sektöründe değişen işlemler gerçekleştiren irili ufaklı birçok fabrika sayısında çok yüksek bir noktaya ulaşmıştır.

Tüm bu işletmeler zaman içerisinde kimi zaman eskiyen yapıların yıkılması gerekir. Kimi zaman ise eski yapıların yıkılarak yerlerine yenilerinin yapılması için fabrika yıkım söküm işleri gerçekleştirilmesi gerekir. Bu noktada biz, hurda karşılığı yıkım gerçekleştirerek avantaj oluşturmaktadır. Firmamız tarafından herhangi bir ücret talep edilmeden sadece karşılık olarak hurdaların alınmasıyla fabrika yıkım hizmeti verilmektedir.

Firmamız gerçekleştirdiği fabrika yıkım ve söküm işleri sonrasında binada oluşan tüm hurdaların yüklenmesi ve taşınması için nakliye ücretlerini ödemekte ve gereken tartım ve ayrım işlemlerini yaptıktan sonra ödeme kolaylığı ile birlikte hızlı bir hizmet sunmaktadır. Bu sayede hem istemeyen yapı ortadan kaldırılırken hem de çevre kirliliği oluşturmadan bütün hurda maddeler geri dönüşüme kazandırılacak şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Fabrika söküm
Fabrika Yıkım Söküm

Fabrika Yıkım Ve Söküm Nasıl Yapılır

Yıkılacak ve sökülecek her binanın ne amaçla inşa edildiği ve o güne kadar nasıl kullanıldığı oldukça önemlidir. Bu durum fabrika yıkım esnasında yıkım planlaması yapılırken mutlaka dikkate alınmak zorundadır.

Çünkü yıkım kararı verilen bir fabrika binasında o güne kadar nasıl hasar aldığı önemlidir.

Her binanın statiği, binanın dış etkilerden ve içinde kullanılan makinelerin zorlayıcı etkilerinden meydana gelen kuvvetlere karşı dayanıklılık hesabıdır.

Statik hesaplamalar, inşaat mühendisliğinin temelidir. Yanlış bir yıkım planının uygulanması, istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Kısaca bir fabrika binasını yıkmak ile bir konutu yıkmak aynı iş değildir. Uzmanlık gerektiren fabrika yıkım tadilat faaliyetleri, fabrikanın oturduğu zeminin incelenmesi ile başlar ve binanın tasarımı ve inşa esasları hakkında yeterli bilginin toplanmasını gerektirir. Yıkım çalışmaları başlamadan önce çalışanların ve çevrenin korunmasına yönelik bütün risklerin değerlendirilmesi gerekmektedir. Fabrika yıkımı sırasında ayakta kalan binanın statik dengesinin bozulmaması ve muhtemel plansız göçmelerin önüne geçilmesi için, gerekiyorsa yıkım sırasında geçici güçlendirme çalışmaları yapılmak zorundadır.

1 thoughts on “Fabrika Yıkım Ve Söküm”

  1. Geri bildirim: Demir Hurdası Alımı - Hurda Demir Fiyatları - Demir Talaşı Alımı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir